F-gazy – nie można deprecjonować ich znaczenia

Jeżeli jesteś osobą, która zajmuje się pobieraniem gazów fluorowanych z instalacji chłodniczej – do zbiorników ciśnieniowych, bez najmniejszego cienia wątpliwości nie możesz zapominać o zaświadczeniu – dowodzie na to, iż najzwyczajniej w świecie kwalifikujesz się do napełniania zbiorników przenośnych na gazy skroplone. Jeżeli zajmujesz się montowaniem, konserwowaniem albo serwisowaniem pomp ciepła, a także stacjonarnych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, szkolenia f-gazy muszą Ciebie zainteresować. Jeżeli zaś jesteś przedsiębiorcą, który zatrudnia pracowników mających na co dzień do czynienia z substancjami kontrolowanymi oraz fluorowanymi, a także gazami cieplarnianymi, również powinieneś zainteresować się tym tematem. Niech w polskich firmach pracują odpowiednio przeszkoleni ludzie, którzy dobrze wiedzą co zrobić. To europejski standard, że f-gazy są takim tematem, który jest traktowany bardzo poważnie. Byłoby dobrze, gdybyśmy nadążali za trendami.

Takie szkolenia są organizowane co jakiś czas, najczęściej trwają dwa dni. Ich koszt to około 1500 zł – chodzi o kurs, ale także o egzamin, który siłą rzeczy jest obowiązkowe. Zdawalność takich egzaminów jest bardzo wysoka, jeżeli przygotujemy się w odpowiedni sposób – pod okiem profesjonalistów, naprawdę nie powinniśmy mieć większego problemu z osiągnięciem upragnionego wyniku. Najważniejsze jest to, aby po prostu się uczyć, to żadna filozofia, naprawdę. Niektóre firmy organizujące szkolenia f-gazy są nawet tak bardzo pewne siebie, iż najzwyczajniej w świecie obiecują zwrot pieniędzy, jeżeli mimo wszystko egzamin nie zostanie ukończony z wynikiem pozytywnym. Zwracajmy uwagę na to, aby udać się na szkolenie do profesjonalistów, którzy mają wiedzę, umiejętności, a do tego posiadają odpowiednie certyfikaty. W szczególności certyfikacja UDT jest bardzo ważna.

Chyba wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, iż z gazami cieplarnianymi i substancjami kontrolowanymi oraz fluorowanymi nigdy nie ma żartów. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne, ciężko nie dostrzec również tego, że najzwyczajniej w świecie przestrzeganie zarówno polskiego, jak i europejskiego prawa jest niesamowicie ważne. Dlatego właśnie f-gazy w żadnym razie nie mogą być deprecjonowane. Jeżeli chcemy być poważnymi ludźmi, którzy są szanowani przez pracowników, kontrahentów, klientów, po prostu wszystkich, nawet nie zastanawiajmy się dłużej nad tym tematem. Nie ma sensu tracić czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *